Rainbow page separator

Pěší zóna prošla modernizací, otevře ji výstava na panelech

Pondělí, 5. září 2022

Žďár nad Sázavou / Zrekonstruovanou pěší zónu, jejíž přestavba byla vyčíslena na třicet milionů korun včetně DPH, již využívají nejenom žďárští obyvatelé. Oficiálně bude otevřena ve čtvrtek 15. září výstavou na velkoformátových panelech zaměřenou na prezentaci projektů, které by ve Žďáře mohly být zrealizovány v příštích letech.
Modernizace v pořadí již druhé etapy Nádražní ulice začala v roce 2021 a po zimní přestávce pokračovala letos. Stavební práce nejdříve zahrnuly obnovu vodovodního řadu a kanalizačních a vodovodních přípojek, aby poté došlo na obnovu povrchů pěší zóny, instalaci nového veřejného osvětlení, mobiliáře a zeleně. Na modernizaci se podílela žďárská radnice a Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko.
Po revitalizaci pěší zóny je v plánu rekonstrukce v pořadí již třetího úseku Nádražní ulice, kterým bude část od okružní křižovatky pod nádražím až k nádražní budově. Poslední fází obnovy ulice s předběžným termínem dokončení v roce 2027 se stane prostranství před nádražím a jeho okolí.