Žďár nad Sázavou, aktuality, stavba, parcely
Rainbow page separator

Pět z osmi parcel na Klafaru má majitele

Pátek, 6. Září 2013

Žďár nad Sázavou / Pět z osmi parcel připravených pro výstavbu rodinných domků ve žďárském Klafaru II, a to o ploše od 950 do 1140 metrů čtverečních, prodali zástupci radnice. Tento prodej se uskutečnil prostřednictvím elektronické aukce.

„Docela nás překvapilo, kam až se cena za konkrétní pozemky vyšplhala. Některé z nich nikdo nechtěl, o další se ucházelo pět zájemců naráz,“ uvedla žďárská starostka Dagmar Zvěřinová.

Základní cena činila tisíc korun za metr čtvereční, další zájemci nakonec zaplatili 1600 korun za metr, nejdražší metr čtvereční parcely, o kterou svedli boj dva stavebníci, se vyšplhal až na 2500 korun.

Těch, kteří by přihazováním pouze chtěli navýšit cenu, aniž by hodlali kupovat, se žďárská radnice zbavila tím, že každý soutěžící musel složit jistinu ve výši sto tisíc korun. Při uzavření kupní smlouvy se výše složené jistiny od ceny odečte. Tomu, kdo parcelu vysoutěží, ale pak od svého úmyslu odstoupí, jistina propadne.

Noví majitelé pěti parcel jsou povinni peníze za ně uhradit do konce listopadu a dům postavit do tří let od získání stavebního povolení. Záměr na prodej tří dosud neprodaných stavebních pozemků bude vyhlášen v příštím týdnu a potrvá do 14. října.