Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Pilská nádrž, Pilák
Rainbow page separator

Pilská nádrž stále čeká na dotaci

Pondělí, 17. Červen 2013

Žďár nad Sázavou / Až 26. června místo původně stanoveného 10. června se vedení žďárské radnice dozví, zda městu byla přidělena evropská dotace, díky které by se mohlo pustit do zmodernizování okolí Pilské nádrže na areál pro trávení volného času. „Jednání bylo přesunuto až na konec měsíce,“ poznamenal žďárský místostarosta Ladislav Bárta.

Projekt revitalizace s názvem Žďárský Santiniho okruh za poznáním a aktivním vyžitím zahrnuje nejenom zmodernizování okolí Pilské nádrže, ale i poutního kostela na Zelené hoře. Žďárští zastupitelé do letošního rozpočtu zahrnuli 31 milionů korun na předfinancování akce. Pokud nyní Žďár dotaci dostane, stavby budou dokončeny v červnu příštího roku.

U Pilské nádrže je v rámci projektu plánováno občerstvení, sprchy, hřiště pro plážový volejbal, discgolf, minigolf a víceúčelové sportoviště s umělým povrchem, atrakce pro děti i půjčovna loděk. U kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře bude ve svahu vybudována nová stezka pro pěší, která se pak stočí ke kostelu.