Bystřice nad Pernštejnem, bystrice nad pernstejnem, aktuality, parcely, Rovinky
Rainbow page separator

Plánují připravit další parcely pro stavebníky

Pondělí, 26. Listopad 2012

Bystřice nad Pernštejnem / Kromě poslední zasíťované parcely pro stavbu rodinného domu v lokalitě Rovinky už nemají zástupci bystřické radnice stavebníkům co nabídnout.

Zasíťování pozemků je v současné době finančně podstatně náročnější než před několika lety, kdy na Rovinkách začínala výstavba, proto Bystřičtí chtějí sehnat strategického partnera, a to prostřednictvím koncesního řízení. „Město do projektu vloží své pozemky, koncesionář by předfinancoval jejich zasíťování, pak bychom se na jejich prodeji podíleli,“ vyjádřil se místostarosta Bystřice nad Pernštejnem Josef Vojta.

Posudek, zda je tento záměr reálný a proveditelný, chce vedení Bystřice získat od najaté advokátní kanceláře. „Požaduje, aby tuto naši myšlenku posoudili a rozpracovali ji, abychom věděli, jak máme postupovat dál,“ sdělil místostarosta. Dodal, že Bystřice hodlá v tomto ohledu hledat partnera, nikoliv rozprodávat svoje pozemky.

V předchozích letech byly v Bystřici zasíťované parcely ve srovnání s ostatními městy v okrese velice levné. Metr čtvereční stál 550 korun, přičemž město na přípravu parcely vynaložilo jednou tolik.