Výstava Vysočiny Bohdalov
Rainbow page separator

Plnoletá Výstava Vysočiny

Středa, 1. října 2014

Bohdalov /Ve dnech 4.- 5. října se nejlepší drobná zvířata z celé České republiky již po osmnácté utkají o řadu pohárů na jedné ze tří největších výstav v republice.
Kulturní dům městyse Bohdalova v sobotu od 7.00-18.00 a v neděli od 8.00-13.00 hodin přivítá pětinásobně více návštěvníků, než kolik má sám obyvatel. Kromě pestré palety řady hospodářských i drobných zvířat, z nichž řada je nabídnuta k prodeji, je připraven také bohatý doprovodný program a již tradiční farmářské a řemeslné trhy.

Výstava Vysočiny Bohdalov„Novinkou letošního ročníku bude klubová výstava unikátního plemene králíků Moravského bílého hnědookého.“ uvedl Zdeněk Bradáč, místopředseda bohdalovské chovatelské organizace, která v letošním roce oslaví 65. výročí od svého založení.
Bohdalovská výstava je také známá využitím výpočetní techniky. Všechny potřebné informace pro vystavovatele i návštěvníky jsou k dispozici na webových stránkách organizace www.cschbohdalov.cz Jak uvedl jednatel organizace Pavel Promberger: „Nově připravujeme online informace o prodeji. Každý zájemce tak bude moci kdekoliv, třeba přímo u klece, pomocí chytrého telefonu nebo tabletu zjistit, zda je zvíře prodáno nebo ne.“

Svůj program má však výstava i v pátek. Probíhá ohodnocení jednotlivých zvířat, při kterém tradičně pomáhají žáci místní základní školy a také v rámci odborné praxe studenti Mendelovy univerzity z Brna. Pátek je určen také školním kolektivům, které si mohou výstavu zdarma prohlédnout a dozvědět se řadu zajímavostí z chovu vystavovaných zvířat. Výchova chovatelské mládeže má v Bohdalově dlouholetou úspěšnou tradici. „První chovatelský kroužek byl v Bohdalově založen již v roce 1964. V letošním roce si tedy připomínáme 50. let od založení chovatelského kroužku.“ říká předseda bohdalovské organizace Jaroslav Drejček, který sám před 50. lety se stal členem tohoto chovatelského kroužku.