Rainbow page separator

Po obnovené naučné stezce se lidé projdou na podzim

Úterý, 19. ledna 2021

Žďár nad Sázavou / Na jaře začne revitalizace deset let staré naučné stezky vedoucí kolem Konventského rybníka, ho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovo by mohlo být už v říjnu. Generální opravu původně bezbariérové trasy s dřevěnými povalovými chodníčky a vyhlídkami, mla[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovými cestami a mobiliářem provede pražská firma Green Project, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to za zhruba pět a půl milionu, přičemž výstavbu nových stezek na původních základech z pětaosmdesáti procent uznatelných nákladů podpoří dotace. Mimo obnovu naučné stezky má dojít také k demolici nevyužívaného objektu u vstupu na trasu pod Zelenou horou a napojení na stávající chodník.
Frekven[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovaná stezka byla v posledních několika letech ve špatném stavu, na němž se podepsal i podmáčený terén, přičemž loni v červnu ji radnice po přívalovém dešti, který poškodil i statiku některých chodníků, nechala z důvodu bezpečnosti uzavřít. Předtím měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na 2,6 kilometru dlouhé trase stezky průběžně zajišťovalo výměnu rozbitých prken v chodnících a částí zábradlí u mostu přes Stržský po[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tok i vyhlídkových mol.
Obnovená stezka má být odolnější vůči povětrnostním vlivům. Oproti původnímu chodníku budou použity odlišné technické detaily i odolnější dřevo. Mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to smrku, který ve venkovních podmínkách poměrně rychle podléhá zkáze, se počítá s dřevem modřínu a dubu.