Nové Město na Moravě, parkoviště
Rainbow page separator

Po rekonstrukci parkovacích míst budou strážníci přísnější

Pátek, 21. Březen 2014

Radnice Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Celkem šestatřicet parkovacích míst díky rozšíření místní komunikace a novému uspořádání vznikne v Hornické ulici v Novém Městě na Moravě; z nich dvě budou určena pro invalidy. Před obytnými domy čísel popisných 978 až 980 budou namísto podélných stání kolmá a současné parkoviště se posune ve směru k ulici Hájkova.
Rekonstrukce bude zahájena v červnu, plánována je přibližně na měsíc. Zásah do veřejné zeleně, který je s pracemi spojen, bude podle přání tamních obyvatel co nejmenší – počítáno je pouze se skácením jedné břízy.
Další změnou pro všechny, kteří parkovací stání v Hornické ulici využívají, se poté stane větší dohled městských policistů. Ti budou dbát na to, aby řidiči svá auta neodstavovali v místech, kde to koliduje s předpisy, což nyní v souvislosti s nedostatkem parkovacích stání tolerují. Šoférům, kteří zaparkují špatně, tak budou hrozit pokuty.
Nedostatek parkovacích míst v Hornické ulici řeší novoměstská radnice dlouhodobě. Tamní parkoviště jsou často využívána nejenom obyvateli sídliště, ale i návštěvníky města, kteří nechtějí na placené parkoviště.

Foto: Letecké fotografie z RC mikrokopteru