Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Pavlov, výbuch
Rainbow page separator

Po výbuchu se v Pavlově zřítila část domu

Sobota, 12. Leden 2013

resize-of-pavloviii-hasici-vysocina-pozarŽďár nad Sázavou/ Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly v sobotu ráno u výbuchu v domě v Pavlově na Žďársku.

Informace o události byla na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášena v 07:20 hod. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Pavlova, Radostína nad Oslavou a Bohdalova.

resize-of-pavlovi-hasici-vysocina-pozarPrvotní informace hovořily o výbuchu plynu v domě. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že nejpravděpodobněji za výbuch mohou akumulační nádoby na ohřev vody.

resize-of-pavlov-ii-hasici-vysocina-pozarVýbuch rozsáhle poškodil celý objekt, který majiteli sloužil především k rekreačním účelům. Při výbuchu došlo ke zřícení přibližně poloviny domu. Od začátku hasiči pracovali i s možností, že v době výbuchu mohl být někdo uvnitř objektu. Provedeným průzkumem byla přítomnost osob pod sutinami domu vyloučena. Zásah se tak obešel bez zranění osob.

Při výbuchu nedošlo k požáru. Jednotky místo zajistily a před desátou hodinou dopoledne předaly zástupci majitele. O dalším osudu domu rozhodne statik.

Připravila: kpt. Petra Musilová, tisková mluvčí HZS Kraje Vysočina