Rainbow page separator

Pochod navazující na někdejší tradici odstartuje v sobotu

Pátek, 17. května 2019

Nové Město na Moravě / Na druhý ročník Pochodu srdcem Vysočiny, jehož obnovení loni iniciovala novoměstská nemocnice, se mohou v sobotu 18. května vydat turisté z tamního kulturního domu. „Účastníci pochodu se mohou těšit na trasy 7, 15, 30 a 50 kilometrů. Všechny vedou přes rybník Koupaliště, tam se odděluje nejkratší trasa 7 kilometrů, další důležitá křižovatka bude u Hotelu Medlov, kde se dělí třiceti a padesátikilometrové trasy. Trasa na 15 kilometrů se pak odděluje u Podmedlovského mlýna,“ uvedl za organizátory pochodu Petr Hladík.
Na „padesátku“ se startuje už v šest ráno, na ostatní trasy mezi 8 a 10 hodinou. I letos budou k dispozici jak tištěné mapy, tak i mapy v QR kódu. Podrobné informace jsou na webu www.pochod.nmnm.cz, případně na facebooku.
Akce loni po letech navázala na kdysi vyhlášený pochod zvaný „Chiranská padesátka“, oficiálně pojmenovaný 50 kilometrů Vysočinou, který se v Novém Městě konal poprvé v dubnu 1968. Výtěžek letošní akce přispěje do Nadačního fondu Nového Města na Moravě.