Rainbow page separator

Pod provizorní střechou rozeberou a opět postaví tu původní

Neděle, 12. listopadu 2023

Nové Město na Moravě / Dočasné zastřešení aktuálně vzniká nad budovou rekonstruovaného vstupního pavilonu novoměstské nemocnice. Dělníci jej staví proto, aby mohli rozebrat původní střechu, která si vyžaduje novou výstavbu a zaizolování, tudíž je nutné, aby dovnitř při pracích nezatékalo.  

„Během opravy je nutné kompletně odstranit původní skladbu střechy a dostat se až na stropní podklad. Tato fáze bude náročná, protože se odehrává přímo nad prostory nově vystavěných laboratoří,“ informoval technický náměstek nemocnice Jiří Drdla.  

Provizorní dřevěná střešní konstrukce bude potažená plechovým krytem, přičemž prostory pod ní umožní provádět stavební práce, které potrvají až do ledna příštího roku. Následně nepotřebnou provizorní střechu čeká demontáž. 

Projekt rekonstrukce vstupního nemocničního pavilonu počítá taktéž s rozšířením původního vjezdu a novým chodníkem pro pěší. Stavební práce týkající se rekonstrukce pavilonu byly vyčísleny na třiasedmdesát milionů korun a mají být dokončeny v druhé polovině roku 2024.