Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Tři králové, sbírka
Rainbow page separator

Poděkování za pomoc a podporu při Tříkrálové sbírce roku 2011

Čtvrtek, 27. Leden 2011

Žďár nad Sázavou /

Milí občané, koledníci Tříkrálové sbírky,

Tříkrálová sbírka roku 2011 byla úspěšně ukončena. Na počátku sbírky bylo mezi koledníky vydáno 369 kasiček, které byly postupně rozpečetěny a za účasti zástupců příslušných městských a obecních úřadů a Oblastní charity Žďár byl jejich obsah postupně spočítán a  předán na účet Tříkrálové sbírky.

Jedenáctá Tříkrálová sbírka je nejúspěšnější za dobu celého svého trvání. I přes počáteční skeptické prognózy o výsledku letošní sbírky vykoledovali králové neuvěřitelných  2 167 854 Kč, z toho ve Žďáře nad Sázavou a blízkém okolí se vykoledovalo celkem146 380 Kč.  Celkový výtěžek je i přes stále pokračující ekonomickou krizi vyšší o 135 028 Kč.

Finanční prostředky z Tříkrálové sbírky v našem regionu podpoří především rozvoj terénních služeb, jako je například služba Osobní asistence, o kterou je velký zájem. Dále v důsledku ekonomické krize může dojít k poklesu objemu financí pro fungování našich služeb, takže výtěžek Tříkrálové sbírky bude možná záchranou pro některé z našich zařízení. Nezapomínáme ani na jednotlivce. Část sbírky poputuje také na pomoc lidem, kteří se ocitli v nepříznivé finanční či jiné tíživé situaci.

Velmi si vážím toho, že i v době ekonomické krize a snížení rodinných příjmů jsou mezi námi lidé, kteří si uvědomují důležitost a potřebnost Tříkrálové sbírky. Letošní výtěžek znovu dokazuje, že je ještě mnoho lidí, kteří nemyslí jen na sebe. Proto děkuji všem, kteří se do Tříkrálové sbírky jakýmkoliv způsobem zapojili a pomohli tak svým dobrým skutkem těm, kteří naši společnou pomoc potřebují. Velmi všem děkuji za důvěru.

Přeji Vám příjemný a požehnaný rok 2011.

Žďár nad Sázavou,  26.1. 2011
Ing. Jana Zelená
ředitelka Oblastní charity Žďár nad Sázavou

“Kdo nemyslí jen na sebe, bývá nakonec sám obdarován…“ (V. Kodet)