Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, šachy, hudba
Rainbow page separator

Podpořili hudbu i šachový turnaj

Úterý, 13. Září 2011

Žďár nad Sázavou/ Částku ve výši deset tisíc korun uvolnili žďárští městští radní na mezinárodní akci, která se koncem letošního září odehraje ve Žďáře nad Sázavou. „Jedná se o šachový turnaj, který se má konat v kongresovém centru hotelu Jehla, a to v termínu od 24. září do 1. října 2011,“ upřesnila žďárská starosta a senátorka Dagmar Zvěřinová. Šachové klání je podle ní velmi dobrou reprezentací okresního města, proto není důvod, proč jej nepodpořit. Akci pořádá pardubická společnost AVE-KONTAKT.

Členové městské rady na svém posledním zasedání jednohlasně odsouhlasili také finanční příspěvek na činnost hudebního souboru s názvem Pusa na zámek. Ten funguje při Praktické škole a speciálně pedagogickém centru Žďár nad Sázavou. Na činnost sestavy uvolnilo město celkem sedm tisíc korun.
Radní se mimo jiné zabývali také finančním krytím tradiční žďárské akce – Rozsvícení vánočního stromu. Na tuto událost, která je oblíbená především u malých dětí a koná se o Mikuláši, je potřeba pětadvacet tisíc korun. Otázkou poskytnutí peněz z grantového fondu se však ještě musejí zabývat žďárští městští zastupitelé.