Rainbow page separator

Policejní sbor poprvé doplnily ženy

Čtvrtek, 18. června 2015

Radnice Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Dvě ženy a jeden muž přibyli do řad strážníků novoměstské městské policie. Prošli pět týdnů trvajícím školením, které zakončili závěrečnými zkouškami. Podle starosty Nového Města na Moravě Michala Šmardy je to poprvé, co se mezi tamními strážníky objevily i ženy.
„Dosud u nás žádná žena mezi městskými policisty nesloužila,“ potvrdil starosta Šmarda. Novoměstská městská policie pracuje v počtu osmi členů, oproti dřívějšku je to o jednoho strážníka méně. Podle starosty je osm strážníků schopno zajistit plnohodnotné nepřetržité služby.

Strážníci v Novém Městě hlídkují nejčastěji ve dvou lidech, výjimkou je letní období dovolených, kdy mohou sloužit i po jednom. Městská policie dohlíží především na dodržování veřejného pořádku ve městě, střeží městské objekty, provádí odchyt psů a rovněž se podílí na preventivní činnosti.
Do budoucna novoměstská radnice uvažuje o zavedení takzvaných bezpečnostních asistentů z řad seniorů na frekventovaných přechodech v ranních hodinách tak, jak to již udělali ve Žďáře nad Sázavou.