Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, alkohol
Rainbow page separator

Policie varuje před konzumací nebezpečného alkoholu

Sobota, 1. Březen 2014

Žďársko / Policisté varují obyvatele žďárského okresu před konzumací lihovin z neověřených zdrojů a lihovin neověřeného původu. Souvisí to s otravou muže v Moravci na Velkomeziříčsku, který byl po konzumaci lihoviny s vysokým obsahem metylalkoholu ve velmi vážném stavu hospitalizován na oddělení ARO novoměstské nemocnice. „Kriminalisté okamžitě zahájili rozsáhlé vyšetřování a velice důkladně prověřili všechny zjištěné skutečnosti, zejména k místům a osobám, s nimiž se muž v poslední době stýkal. Podařilo se zjistit, kde muž alkohol konzumoval. Na základě všech provedených šetření se ve velice krátké době podařilo ustanovit osobu, od které mohl závadný alkohol pocházet,“ uvedla mluvčí krajského policejního ředitelství Dana Čírtková.
Jedná se o podnikatele z Bobrové na Novoměstsku, přičemž u něj policisté zajistili velké množství alkoholu v barelech i lahvích. Alkohol bude postupně podroben testům na zjištění obsahu závadného metylalkoholu. Existuje však důvodné podezření, že se alkohol mohl dostat i k dalším spotřebitelům. „Pokud lidé, firmy nebo spolky nakupovali alkohol od soukromého podnikatele Miloše Straky, podnikajícího v režimu osoby samostatně výdělečně činné v obci Bobrová 285, IČ: 18117902, DIČ CZ531223160, měli by nakoupený alkohol s etiketami Likérky Drak zlikvidovat, nebo si jej nechat před konzumací otestovat v odborné laboratoři. Může se jednat o alkohol – vodku jemnou v lahvích o objemu 0,42 litru nebo stejný alkohol v plastových barelech o obsahu 6 litrů, ale také o jiný druh lihovin s etiketou Likérky Drak,“ přiblížila policejní mluvčí.
V souvislosti s vyšetřovaným případem policisté občany varují před konzumací podezřelého rozlévaného alkoholu, který získají z neověřených zdrojů, i alkoholu, jenž je opatřen etiketami výrobce Likérka Drak. Pokud mají lidé tento neověřený alkohol i z jiných zdrojů ještě doma, měli by ho raději zlikvidovat.