Vysočina, vysocina, aktuality, policie, projekt, pivo
Rainbow page separator

Policisté budou rozdávat řidičům v srpnu nealko pivo

Pátek, 5. srpna 2011

Vysočina /Projekt “Řídím – piju nealko pivo”, který je výsledkem spolupráce Českého svazu pivovarů a sladoven a Policie České republiky, zavítá v srpnu na Vysočinu. Projekt začíná dnes a to na silnicích Havlíčkobrodska a Jihlavska.
Podle policejních statistik počet řidičů, které policisté odhalí při řízení vozidla pod vlivem alkoholu, stále přibývá. Proto se rozhodli představitelé Policie České republiky a Českého svazu pivovarů a sladoven společně spolupracovat a na vzniklou situaci reagovat.

Cílem projektu “Řídím – piju nealko pivo”je představit a rozšířit povědomí veřejnosti o nápoji, který je pro řidiče při řízení vozidla vhodnou a hlavně bezpečnou náhradou alkoholického piva. Řidiči se v tomto období mohou při silniční kontrole setkat nejenom s policisty, ale také se zástupci některých pivovarů. Ti budou v modrých reflexních vestách předávat řidičům, kteří nepožili před nebo během jízdy alkoholický nápoj, nealkoholické pivo a informační materiály. Celého projektu se v rámci České republiky zúčastní patnáct pivovarů.
Dnes policisté rozdávají do 11 hodin nealkoholické pivo řidičům na Havlíčkobrodsku a Jihlavsku. V pátek v pátek 12. srpna na Žďársku a Třebíčsku, v pátek 19. srpna na Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku a v pondělí 29. srpna na Jihlavsku a Pelhřimovsku.
Ve Žďáře nad Sázavou budou policisté rozdávat nealkoholické pivo řidičům v pátek 12. srpna na parkovišti u fotbalového stadionu v Bezručově ulici od 9 do 11 hodin.