Rainbow page separator

Policisté dopadli zloděje ujíždějícího na ukradeném kole

Úterý, 21. Červen 2016

Policie, auto

Ostrov nad Oslavou, Žďár nad Sázavou / Během jednoho dne se policistům podařilo zadržet zloděje jízdního kola, které bylo z pátku na sobotu odcizeno v Ostrově nad Oslavou. „Dvacetiletý muž má na svědomí i další krádež ve stejné obci, odcizené věci u něho policisté našli. Nyní je podezřelý ze dvou trestných činů, policisté v případu vedou zkrácené přípravné řízení,“ shrnula policejní mluvčí Monika Pátková.
Krádež pánského kola za osm tisíc korun, které v noci zmizelo z pozemku u domu, jeho majitel oznámil v osm hodin ráno. Před polednem další z obyvatel Ostrova žďárským policistům ohlásil odcizení věcí ze zaparkovaného auta, k němuž také došlo v noci z pátku na sobotu. Pohřešil digitální kameru, dva řetízky, CD nosiče a další věci v hodnotě přes pět tisíc korun. „Mezitím si hlídka všimla v Žižkově ulici ve Žďáře mladého muže na jízdním kole, které odpovídalo popisu toho odcizeného. Cyklista ale na výzvu k zastavení nereagoval a sjel na cyklostezku. Hlídka se rozhodla muži nadjet. Jeden z policistů poté vyběhl z vozidla a opětovně cyklistu vyzval k zastavení. Přestože se muž snažil ujet, policistovi se ho podařilo dostihnout a pomocí hmatů a chvatů zajistit. Poté byl eskortován na služebnu,“ popsala mluvčí.
Mladík u sebe měl věci ukradené z auta v Ostrově a kolo, na kterém jel, bylo opravdu to odcizené ve stejné obci. „Muž se k oběma činům přiznal a uvedl, že vše měl v úmyslu prodat. Policisté poté věci předali zpět majitelům,“ doplnila Pátková. Vzhledem k tomu, že mladík byl loni za majetkovou trestnou činnost odsouzen, hrozí mu nyní až tři roky vězení.