Rainbow page separator

Policisté hledají svědky noční kolize na cyklostezce

Sobota, 23. července 2016

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Žďár nad Sázavou / Svědky dopravní nehody, která se koncem června udála na cyklostezce mezi Žďárem a Polničkou, hledají žďárští policisté. Ke střetu chodce s cyklistou došlo 26. června půl hodiny po půlnoci.
„Po stezce procházeli ve směru od Žďáru nad Sázavou dva lidé, kteří vedli svá jízdní kola. V opačném směru měl přijíždět cyklista. Zřejmě došlo v daném místě ke střetu jednoho z chodců s cyklistou, protože oba skončili po pádu na zemi. Cyklista ale vstal a z místa odjel. Muže vedoucího kolo musela zdravotnická záchranná služba se zraněním převézt do zdravotnického zařízení. Při nehodě vznikla hmotná škoda na jízdním kole ve výši 1500 korun,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.
K objasnění všech okolností nehody by dopravní policisté uvítali svědectví osob, které se v inkriminovanou dobu pohybovaly na stezce a nehodu viděly. „Zejména jde o cyklistu, který projížděl po stezce směrem od Polničky a z kola spadl. Tento cyklista by mohl k nehodě poskytnout policistům důležité svědectví,“ doplnila mluvčí. S případnými informacemi se lidé mohou obrátit na linku 158, případně na telefonní číslo 725 292 326.