Rainbow page separator

Policisté hledali seniora ztraceného při sbírání hub

Pondělí, 15. srpna 2016

Polnička / Cestu ke svému autu nemohl najít dvaaosmdesátiletý senior, který zabloudil v lese při sbírání hub. Požádal ze svého mobilního telefonu o pomoc prostřednictvím linky 158.
„Policistům uvedl, že své vozidlo zaparkoval v lesním úseku mezi obcemi Polnička a Račín a vydal se do lesa na houby. Zhruba po hodině a půl se chtěl vrátit k autu, ale zjistil, že zabloudil a cestu k vozidlu nemohl najít. Policisté operačního střediska při telefonickém kontaktu získali co nejvíce informací k místu, kde se senior nacházel, aby do uvedené lokality vyjela hlídka žďárského obvodního oddělení,“ popsala policejní mluvčí Monika Pátková.
Houbaři se poté od projíždějících cyklistů podařilo zjistit směr k hrázi rybníku Velké Dářko, načež se tímto směrem vydal. V této oblasti muže poté hlídka našla a převezla ho k jeho autu.
„Tento případ se šťastným koncem potvrzuje, že by lidé neměli podceňovat nebezpečí, které může hrozit i při sběru hub. Vždy je lepší se vydat do oblasti, kterou houbař zná. Pro případ, že ale zabloudí, je velmi vhodné mít s sebou mobilní telefon, kterým si může přivolat pomoc. Lidé se zdravotními obtížemi by s sebou měli mít také potřebné léky pro případ náhlého zhoršení jejich zdravotního stavu. O místě, kam se houbař vydá, by také měla vědět nějaká další osoba,“ dodala Pátková.