Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, policie, alkohol
Rainbow page separator

Policisté nezjistili žádného řidiče pod vlivem alkoholu

Sobota, 1. Září 2012

policie-ridim-piju-nealko-3Žďár nad Sázavou/ V posledních dvou srpnových dnech proběhla ve Žďáře nad Sázavou akce „Řídím – piju nealko pivo“. Jedná se o společný projekt Policie České republiky a Českého svazu pivovarů a sladoven, který má rozšířit povědomí veřejnosti o pivu pro řidiče, které neobsahuje žádný alkohol.

Na Žďársku bylo do dnešního dne prošetřeno 23 dopravních nehod, u kterých byl v dechu řidičů zjištěn alkohol. To je sice vysoké číslo, ale v roce 2011 bylo tohoto počtu dosaženo již v měsíci červnu. Kdy bylo při dopravních nehodách zjištěno celkem 24 řidičů a hned v měsíci červenci k nim přibylo dalších 6 nezodpovědných, kteří pod vlivem alkoholu řídili vozidlo a způsobily dopravní nehodu.

policie-ridim-piju-nealko-1S policisty a zástupcem Českého svazu pivovarů a sladoven v modré reflexní vestě se účastníci silničního provozu mohli setkat v dopoledních hodinách dne 30. 8. na parkovišti před fotbalovým stadionem a mezi 13. a 15. hodinou na parkovišti před žďárským zámkem. Policisté prováděli běžnou dopravní kontrolu a pokud při orientační dechové zkoušce nebyl zjištěn alkohol, řidič obdržel nealkoholické pivo a jednorázový alkotester. U zámku tato akce pokračovala i 31. 8. dopoledne.

Policisté během kontrol nezjistili žádného hříšníka, který by za volant usedl pod vlivem alkoholu. Víc než padesát řidičů odjelo obdarováno příjemným dárkem. Projednáno bylo pět dopravních přestupků, Jednalo se o drobné závady v technickém stavu vozidla nebo zapomenuté doklady potřebné pro řízení motorového vozidla.

Připravila: nprap. Petra Šmídová, vrchní inspektor, 31. 8. 2012

Foto: policie.cz