Rainbow page separator

Policisté objasnili dvě vloupání v Račíně

Čtvrtek, 11. června 2015

Policie, auto

Račín / Zloděje, který se ve dvou případech vloupal do objektů v Račíně, odhalili žďárští policisté. Jedná se o osmadvacetiletého muže ze Žďárska, opakovaně soudně trestaného recidivistu, který byl naposledy za majetkovou trestnou činnost odsouzen loni v březnu k trestu obecně prospěšných prací. Ten dosud nevykonal.
Oznámení o krádeži, ke které došlo v noci v hotelu v Račíně, přijali policisté v pondělí 8. června. „Pachatel sebral v garáži klíče, zavírací nůž a sekyru, vnikl do restaurace a recepce a odcizil nealkoholické nápoje, cukrovinky a cigarety různých značek. Z dalších prostor si odnesl ještě balení prádelní šňůry a igelitové sáčky do koše,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že krádeží vznikla škoda přes čtyři tisíce korun a poškozením za další čtyři.
Policistům se pachatele podařilo rychle vypátrat, zajistili u něj i část kradených věcí. „Dále zjistili, že se muž dopustil v objektu krádeže ještě v dubnu, kdy v noci vnikl do pivovaru, kde odcizil příruční pokladnu s finanční hotovostí. Krádeží vznikla v tomto případě škoda za necelých šest tisíc korun. Odcizené peníze muž použil pro svoji potřebu,“ dodala mluvčí.
Zloděj využil toho, že v objektu v současné době probíhá rekonstrukce, při které vypomáhal, a měl tak do části budovy přístup. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.