krádež
Rainbow page separator

Policisté objasnili krádeže v okolí Žďáru

Čtvrtek, 25. Září 2014

Policie, auto

Žďársko / Šest krádeží kovů se podařilo objasnit kriminalistům v obcích na Žďársku a Jihlavsku. Dvaadvacetiletý pachatel z Jihlavska, který byl obviněn ze spáchání čtyř trestných činů, je vyšetřován i v souvislosti s dalšími dvanácti krádežemi, kterých se dopustil na Třešťsku a v Jihlavě a okolí.
„Škoda, kterou muž při celkem osmnácti krádežích způsobil, se vyšplhala na více než 400 tisíc korun, další škoda způsobená poškozením přesáhla částku 130 tisíc korun,“ informovala krajská policejní mluvčí Jana Kroutilová. K trestné činnosti se obviněný přiznal. Při třech krádežích měl komplice, jeho dva spolupachatelé byli rovněž obviněni.
Na Žďársku mladý muž ve Velké Losenici ukradl z rodinného domku, kam se vloupal, čtyřicet ocelových profilů, nářadí, vodní čerpadla a další věci. V Sázavě vzal na hřišti volejbalovou síť a roli pletiva. Kovový materiál prodával ve výkupnách surovin, zpeněžit se snažil i ostatní věci.
V druhé polovině srpna jel do obce Nížkov na Žďársku a v autě s ním jel jeden z kompliců. Ve vsi si všimli odstaveného jízdního kola, spolujezdec proto z vozidla vysedl, kolo vzal a odjel na něm. Za vesnicí na něho řidič počkal, bicykl naložili do auta a odjeli do Jihlavy. Obviněný muž navíc řídil, i když má od července na rok uložen zákaz řízení motorových vozidel.