Rainbow page separator

Policisté pátrají po podvodníkovi, který okradl seniora

Pátek, 19. června 2015

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Žďár nad Sázavou / Za pracovníka vodáren se vydával podvodník, který v úterý 16. června okradl seniora v jeho bytě o úspory. Po pachateli pátrají policisté.
„Neznámý pachatel oslovil u vstupních dveří do domu ve Žďáře pětaosmdesátiletého seniora, kterému se představil jako pracovník vodáren a žádal kontrolu stavu vodoměru. Pod touto legendou ho majitel vpustil do bytu. Při domnělé kontrole vodoměru pachatel uvedl, že musí seniorovi vrátit přeplatek ve výši 1100 korun, ale že má pouze pětitisícovou bankovku, proto požadoval rozměnění. Senior šel do pokoje, kde měl uložené své úspory, což pachatel sledoval. Poté odešel z bytu pod záminkou, že jde pro razítko, a ponechal si pootevřené dveře. V nestřeženém okamžiku odcizil ze skříně v obývacím pokoji peněženku a obálku s hotovostí v řádu několika desítek tisíc korun,“ popsala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.
Policistům se podařilo získat pravděpodobný popis pachatele. Jedná se o zhruba třicetiletého muže bílé pleti, který je vysoký asi 160 centimetrů, má světlé krátce střižené vlasy a na tvářích strniště. Na sobě měl bílé triko s krátkým rukávem bez potisku a dlouhé kalhoty.

Policisté Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina důrazně upozorňují, aby senioři do svých domovů nikoho cizího nepouštěli. Při prvním podezření, že se k nim někdo chce dostat domů, mají volat linku 158. „Zloději používají různé lsti. Nejčastěji se jedná o různé legendy, jako je doručení údajného přeplatku za elektřinu, vodu nebo plyn, vyplacení výhry, sociálního příspěvku či jiné dávky,“ dodala mluvčí s tím, že žádné přeplatky zástupci společností nepředávají v hotovosti, takže vždy jde o podvody osob, které s těmito legendami vystupují.