Rainbow page separator

Policisté se v létě zaměří na chodce i cyklisty

Středa, 2. Červenec 2014

Žďársko / Po celé prázdniny se i na území Žďárska bude uskutečňovat série dopravně bezpečnostních policejních akcí. Policisté se zaměří na kontrolu účastníků silničního provozu ve snaze ovlivnit jejich nekázeň a snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti.
Řidiči, cyklisté i chodci musí počítat s tím, že se s hlídkami setkají také na silnicích nižších tříd či v okolí chatových a turistických oblastí. „V rámci běžného výkonu služby a při mimořádných letních dopravně bezpečnostních akcích budeme pozornost zaměřovat na všechny významné silniční tahy v kraji, na kterých v souvislosti s odjezdy na dovolenou, chalupy a chaty nebo při cestách do rekreačních oblastí předpokládáme zvýšený provoz. Pozornost zaměříme také na chodce a cyklisty,“ uvedl vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina Jan Kostečka.
V průběhu loňských prázdnin se ve žďárském okrese událo 130 dopravních nehod, při nichž tři lidé zemřeli, 11 osob bylo zraněno těžce a 54 lehce. Alarmující je, že v sedmnácti případech při nehodě sehrál roli alkohol, což bylo ze všech pěti okresů Vysočiny (48 případů s alkoholem celkem) nejvíce.