Rainbow page separator

Policisté žádají o spolupráci, hledají muže ze záznamu kamery

Sobota, 26. října 2019

Žďár nad Sázavou / S žádostí o spolupráci při prověřování případu vloupání do podniku, ke kterému došlo začátkem září ve Žďáře, se obracejí na veřejnost žďárští kriminalisté. V rámci prověřování a objasnění trestné činnosti by potřebovali zjistit totožnost muže na kamerovém záznamu. „Na videozáznamu se v podniku pohybuje neznámý muž s delšími vlasy a brýlemi, v bundě a světlém triku. V současné době se kriminalisté obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při zjišťování totožnosti muže na záznamu,“ potvrdila policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
K případu došlo v ranních hodinách v úterý 2. září v podniku v ulici Nádražní. Neznámý pachatel vnikl do provozovny, přičemž poškodil vstupní dveře. Odnesl si mimo jiné finanční hotovost i s příručním trezorkem. Škoda na odcizených a poškozených věcech byla vyčíslena na částku pohybující se kolem třiceti tisíc korun.
Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci. V rámci prověřování shromažďovali veškeré získané poznatky a informace a vyhodnotili zajištěné kamerové záznamy. „Žádáme občany, kteří muže na kamerovém záznamu znají nebo mají informace o tom, kde by se v současné době mohl nacházet či pohybovat, aby se policistům přihlásili na lince tísňového volání 158. Uvítáme také jakékoli jiné informace vedoucí k objasnění případu,“ doplnila mluvčí.