Rainbow page separator

Policisté žádají veřejnost o spolupráci, hledají muže z fotky

Úterý, 26. Květen 2020

Bystřicko / S žádostí o spolupráci při objasňování případu vloupání do objektu v katastru jedné z obcí na Bystřicku, ke kterému došlo v sobotu 16. května odpoledne, se na veřejnost obracejí žďárští policisté. „Pachatel se pohyboval v budově, kde byl ale přistižen a spěšně ji opustil. Podezřelého se ještě snažila zastavit náhodná osoba, sama se ale stala terčem agresivního vyhrožování. Pachatel pak z místa utekl. Policisté by v zájmu prověřování případu potřebovali zjistit totožnost muže, který je zachycen na fotografii a na sestaveném identikitu,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Zloděj nestihl udělat větší škodu. Úkony trestního řízení byly zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a trestného činu nebezpečného vyhrožování. „Jednalo se o muže střední postavy, vysokého kolem 180 centimetrů a s velmi krátce střiženými vlasy. Na sobě měl oblečené černé tepláky s nápisem na zadní straně jedné nohavice, tmavou mikinu a na krku silnější řetízek z bílého kovu,“ upřesnila mluvčí.
Pokud lidé muže na snímku či identikitu poznají, případně je jim známo, kde se v současné době nachází či pohybuje, mají se policistům přihlásit prostřednictvím tísňové linky 158.