Rainbow page separator

Poliklinika v sobotu slaví dnem otevřených dveří

Pátek, 22. Květen 2015

Poliklinika Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Na den otevřených dveří pro veřejnost se mohou v sobotu 23. května těšit návštěvníci žďárské polikliniky. Akce se uskuteční v rámci oslav 30. výročí otevření zdravotnického zařízení. V době od 8 do 13 hodin se v poliklinice a jejím nejbližším okolí uskuteční ukázky záchranného integrovaného systému, hry a soutěže pro děti, prezentace zdravotnických firem a pojišťoven a řada dalších aktivit určených veřejnosti.
První jednání o nové žďárské poliklinice začala v roce 1962, ale až o šestnáct let později bylo zřejmé, kde bude nová budova stát, a až o další dva roky později, v roce 1980, došlo k zahájení výstavby. Slavnostní otevření polikliniky se uskutečnilo v květnu 1985.
Po letech činnosti bylo nutné některé provozy a technologie rekonstruovat. „Během posledních třech let jsme se pustili do kompletních oprav původních rozvodů, drobné rekonstrukce a opravy probíhají kontinuálně celý rok. V posledních letech dochází i k modernizaci lékařských přístrojů. Abychom zajistili kvalitní diagnostiku, máme například nové analyzátory v laboratoři, nový digitální rentgen a přístrojové vybavení chceme doplnit novým moderním ultrazvukem, který nahradí stávající,“ informoval ředitel polikliniky Michal Hubert Zrůst. Dodal, že v letech 2013-2014 v poliklinice přibyly dva nové obory, a to angiologie a klinická onkologie, letos je počítáno se zprovozněním lymfologické ambulance.