Rainbow page separator

Pondělní výbuch pyrotechniky ve Žďáře vyšetřuje policie

Středa, 4. Listopad 2015

Požár pyrotechniky ve Žďáře nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Ve fázi vyšetřování je výbuch a následný požár ve skladu zábavní pyrotechniky ve žďárské Vnitřní ulici ve čtvrti Vysočany. Oheň likvidovali hasiči s pěti cisternovými stříkačkami. Jeden ze tří mužů, kteří se ve skladu v době exploze nacházeli, byl přepraven do nemocnice.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. „Zatím nebyl nikdo z ničeho obviněn. V případě prokázání viny hrozí pachateli trest odnětí svobody v trvání až dvou let,“ informovala v úterý ráno krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. „Ohledáním místa a dalšími provedenými úkony kriminalisté zjistili, že k výbuchu a následnému požáru došlo při manipulaci s touto pyrotechnikou uvnitř skladu jedním z pracovníků v přítomnosti dalších dvou pracovníků. Jde o muže, kteří tam pracovali jako brigádníci,“ dodala mluvčí s tím, že vyšetřování pokračuje a kriminalisté budou znovu úzce spolupracovat s Pyrotechnickou službou Policie České republiky.

Podobný případ se ve Žďáře stal před třemi lety, kdy hořelo skladiště pyrotechniky v ulici Bratří Čapků. Tehdy nebyl nikdo zraněn, škoda byla vyčíslena na zhruba 800 tisíc korun. Oba sklady patřily stejnému majiteli.