Rainbow page separator

Poplatek za odpad zůstane ve Žďáře v roce 2019 stejný

Středa, 19. Prosinec 2018

Žďár nad Sázavou / I v roce 2019 budou obyvatelé Žďáru platit za svoz a zpracování komunálního odpadu poplatek ve výši 580 korun za osobu. Majitelé rekreačních objektů opět zaplatí 760 korun za rok. Trvalí obyvatelé jsou poplatek za odpady povinni uhradit do konce dubna, majitelé chat a chalup do konce října. Vznikne-li poplatková povinnost až po uvedených termínech, pro oba případy je splatnost poměrné částky do konce prosince.
Úlevu ve výši 150 korun na osobu mají i nadále obyvatelé místní části Mělkovice, která je zařazena do pilotního projektu žďárské radnice Zelená osada. Tamním čtyřem desítkám domácností jsou vyváženy popelnice s menší frekvencí, přičemž obyvatelé na bioodpad používají domácí kompostéry.
Od placení za svoz a zpracování komunálního odpadu jsou osvobozeni například i lidé s místem pobytu svozové firmě nedostupným, což kromě chatové osady Krejdy zahrnuje jeden rekreační objekt ve Veselíčku, jeden dům v Radoníně a další dům v lokalitě Bartačky. Včas neuhrazené poplatky či jejich část může městský úřad zvýšit až na trojnásobek.