Žďársko, zdarsko, aktuality, poplatek, odpady
Rainbow page separator

Poplatek za odpady se ve Žďáře zvedne

Sobota, 8. Prosinec 2012

Žďársko / Poplatek za svoz a zpracování komunálního odpadu se má od ledna ve Žďáře zvýšit.Namísto stávající pětistovky ročně zaplatí obyvatelé města 580 korun za osobu. Změnu doporučili zastupitelstvu ke schválení žďárští radní.

Od ledna 2013 začne v České republice platit nový „strop“ v podobě tisícikoruny za osobu u poplatku za odpad, dosud je to polovina, tedy pět set korun za osobu a rok.

„Navýšení poplatku předcházela v radě dlouhá diskuse, rozhodnutí nebylo přijato jednohlasně. Dá se předpokládat, že podobné to bude i na zastupitelstvu,“ sdělil žďárský místostarosta Jaromír Brychta.

Zvýšení místního poplatku za komunální odpad přinese do rozpočtu Žďáru nad Sázavou asi dva miliony korun. Tím budou pokryty veškeré náklady spojené s nakládáním s odpady ve městě, aniž by je žďárská radnice musela dotovat. To zástupci města nechtějí, protože rozpočet na příští rok je vyrovnaný jenom díky penězům z fondu správy finančních prostředků, které do něj přidali.

Ve Žďáře nad Sázavou jsou kromě nádob na směsný odpad rozmístěny i kontejnery na plasty, papír, sklo, drobné elektrozařízení a bioodpad.