Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, poplatek
Rainbow page separator

Poplatek za psa je třeba uhradit do konce března

Pondělí, 5. Březen 2012

Žďár nad Sázavou/ Majitelé psů ze Žďáru nad Sázavou by měli zbystřit – blíží se totiž termín, do kterého je třeba uhradit takzvaný místní poplatek za psa. Částku je nutné zaplatit do 31. března letošního roku, a to buď hotově na pokladně žďárského městského úřadu, nebo bankovním převodem. A kolik pejskaře chování jejich čtyřnohého mazlíčka či mazlíčků vlastně stojí?
Za prvního drženého psa platí obyvatelé okresního města od tří set do devíti set korun. Tři stovky hradí lidé žijící v domě s jedním až dvěma byty, devět set korun ti, kteří obývají domy s více něž dvěma bytovými jednotkami, a devět stokorun si musejí připravit lidé, již mají svého čtyřnohého přítele v místě podnikání. Obyvatelé místních částí Žďáru – Stržanova, Radonína, Mělkovic nebo Veselíčka, hradí buď sto, nebo dvě stě korun, podle toho, zda žijí v obydlí se s jedním až dvěma byty, nebo v nemovitosti s více bytovými jednotkami. Vyšší částky pak musejí z peněženek vydat chovatelé, kterým jenom jeden pejsek nestačí. Za druhého psa a každého dalšího je totiž třeba uhradit devět set korun, bydlí-li pejskař ve městě v domě s maximálně dvěma byty. Dva tisíce si pak musejí připravit ti, již obývají budovu s více než dvěma byty. Stejnou částku pak zaplatí také lidé, kteří chovají psa v místě svého podnikání. Obyvatelé místních částí za každého druhého a dalšího hafana musejí hradit tři sta, nebo pět set korun, opět v závislosti na počtu bytů v domě.

Chovatelé psů se mohou se svými dotazy obracet buď na email miroslava.zachova@zdarns.cz, nebo na telefonní číslo 566 688 146, či přímo na pověřenou úřednici městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou Miroslavu Zachovou. (zp)