Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, poplatky, pes
Rainbow page separator

Poplatky za psa je třeba uhradit do konce srpna

Úterý, 16. srpna 2011

Žďár nad Sázavou/ Město apeluje na pejskaře – do konce letošního srpna je nutné zaplatit druhou splátku místního poplatku ze psů. V minulých letech byli obyvatelé Žďáru nad Sázavou zvyklí na to, že jim byly pravidelně zasílány složenky. Tyto finanční náklady na tisk složenek a poštovné by ale nyní žďárští úředníci chtěli omezit, a proto majitele psů žádají o úhradu místního poplatku ve stanoveném termínu, tedy nejpozději do 31. srpna 2011.
A kolik obyvatelé okresního města musejí uhradit, pokud chtějí svého mazlíčka na území Žďáru chovat? V domech s jedním až dvěma byty zaplatí pejskaři za prvního drženého psa tři sta korun ročně, za každého dalšího potom devět stokorun za rok. V nemovitostech, ve kterých se nachází více než dva byty, vyjde čtyřnohý kamarád na devět set korun ročně. Každý další pes potom stojí dva tisíce korun za rok. Lidé, již žijí v místních částech Žďáru nad Sázavou, tak hluboko do peněženky sahat nemusejí. V domech jedním nebo dvěma byty je bude první pes stát ročně stokorunu. Za každého dalšího musejí zaplatit trojnásobek. Pro obyvatele objektů, v nichž se nalézají více než dva byty, je roční sazba za chování jednoho psa stanovena na dvě stě korun. Za druhého a každého dalšího chlupáče potom lidé zaplatí pětistovku za rok.
Poplatky se platí převodem na účet, jeho číslo a variabilní symbol je zveřejněn na webových stránkách okresního města www.zdarns.cz. V případě dotazů mohou lidé volat na telefonní číslo 566 688 146, nebo se obrátit na pověřenou úřednici přes emailmiroslava.zachova@zdarns.cz.