Rainbow page separator

PORTIMO se může stát neziskovkou roku!

Neděle, 30. Říjen 2016

PORTIMO se může stát neziskovkou roku!

Nové Město na Moravě / Čtvrtý ročník nezávislého ocenění NEZISKOVKA ROKU pro neziskové organizace jde do finále. Prestižní ceny pro profesionálně vedené neziskové organizace uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) společně s partnery ocenění. Jde o jeden z nejvhodnějších způsobů, jak zviditelnit ty nejlepší, představit příklady dobré praxe ostatním a ukázat na kvalitu jejich práce. Letošní soutěž se koná pod záštitou ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, pana Jiřího Dienstbiera. Slavnostní vyhlášení vítězů všech kategorií proběhne 28. listopadu v Divadle Archa v Praze.

Obecně prospěšná společnost Portimo, která poskytuje na Novoměstsku sociální služby, preventivní a dobrovolnické programy, má šanci získat ocenění Neziskovka roku poté, co byla nominována mezi semifinalisty.

„Už z postupu do semifinále máme ohromnou radost. Podání přihlášky do této prestižní soutěže nebylo jednoduché a stálo nás hodně času a energie, ale rozhodli jsme se to zkusit. Samotná příprava žádosti nám umožnila provést jakýsi vnitřní audit, což je pro naši práci důležitý impuls, i kdybychom ocenění nakonec nezískali. Hodnocení má dvě formy: Odborní hodnotitelé vyberou vítězné organizace ve třech kategoriích, v každé z nich soutěží pět semifinalistů, kromě toho získá jedna nezisková organizace Cenu veřejnosti, o které rozhodnou hlasováním všichni, kdo se zapojí. Jsme jedinou nominovanou organizací z Kraje Vysočina, a tak doufáme, že nás podpoří lidé nejen z Nového Města, ale i z širšího regionu. Předem děkujeme za všechny hlasy pro Portimo!“ říká Ruth Šormová, ředitelka Portimo, o.p.s.
Hlasovat můžete prostřednictvím stránek www.neziskovkaroku.cz od 21. 10. do 21. 11. 2016.

„Pro neziskové organizace je možnost přihlásit se do NEZISKOVKY ROKU výbornou příležitostí, jak otestovat vlastní silné, ale i slabé stránky a najít cestu ke zlepšení. Mnohdy je pro neziskovky opravdu obtížné získávat zpětnou vazbu“, říká za Nadaci rozvoje občanské společnosti (NROS) její ředitelka Hana Šilhánová.

Ocenění NEZISKOVKA ROKU 2016 podporují: Skupina ČEZ (hlavní partner), KPMG Česká republika, Česká spořitelna, Putt PD a Nadace Neziskovky.cz.
Více informací hledejte na www.neziskovkaroku.cz a www.nros.cz .