Rainbow page separator

Potravinová sbírka bude ve žďárském HyperAlbertu celý víkend

Čtvrtek, 2. Prosinec 2021

Žďár nad Sázavou / Potravinová sbírka pro potřebné pokračuje o víkendu 4. a 5. prosince ve Žďáře. Tentokrát ji pořádá společnost Albert, uskuteční se v Hypermarketu Albert ve Strojírenské ulici a opět bude spojená s Oblastní charitou Žďár nad Sázavou, respektive jejími klienty. „Sbírka se uskuteční po oba dny v době 8 do 20 hodin a výtěžek podpoří klienty naší charitní záchranné sítě, která pomáhá lidem v nouzi,“ upřesnila Lenka Šustrová z Oblastní charity Žďár nad Sázavou.
U vstupu do prodejny dostane dárce nákupní lístek, podle kterého pak vybere zboží, zakoupí jej a zanechá v označených koších, stejně jako tomu bylo u předchozích potravinových sbírek. Vítány jsou trvanlivé potraviny jako například konzervy, těstoviny, luštěniny, rýže, cukr, polévky, trvanlivé nebo sušené mléko, čaj, káva, kakao, med, marmelády, olej, piškoty, suchary, cereálie, pudinky nebo ovocné přesnídávky. Z drogistických potřeb to jsou zejména prací prášky či gely, jar a podobné prostředky, mýdla, sprchové gely, šampony, jednorázové pleny, vlhčené ubrousky nebo dezinfekce.
Pokud příchozí nebudou mít dost času nakoupit sami, ale přesto chtějí podpořit ty, kterým se právě moc nedaří, mohou vložit peníze do zapečetěné kasičky umístěné pod dohledem dobrovolníků.