Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, hráz, Pilská nádrž, Pilák
Rainbow page separator

Povodí Vltavy opraví hráz Pilské nádrže

Sobota, 2. Březen 2013

36549-tokoz-a-pilak-zdar-nad-sazavou-virtualni-fotografie-z-rc-mikrokopteru-dajcŽďár nad Sázavou / V nejbližších týdnech bude zahájena oprava hráze Pilské nádrže. Investorem je Povodí Vltavy, náklady na opravu, která má být dokončena do závěru tohoto roku, se budou pohybovat kolem jedenácti milionů korun. Stavba, která zlepší zabezpečení téměř osmapadesátihektarové vodní plochy před povodněmi, měla být původně zahájena už loni, avšak termín byl posunut.

Pilská nádrž na okraji Žďáru nad Sázavou se využívá k rybolovu a k rekreaci; funguje tam autokemping. Podle vedení žďárské radnice by oprava hráze neměla letošní turistickou sezonu výrazněji omezit. „Alespoň podle informací, které jsme dostali od Povodí Vltavy, bude jen o něco snížena hladina,“ vyjádřil se žďárský místostarosta Ladislav Bárta.

Právě žďárská radnice pro příští léta chce podmínky pro rekreaci u Pilské nádrže výrazně zlepšit. Plánuje tam nechat postavit nový areál s hřišti, sportovišti, lanovými prolézačkami a dalšími atrakcemi. Žďárští na projekt požádali o dotaci – pokud uspějí, areál by měl být hotov do léta příštího roku.

Foto: Letecké fotografie z RC mikrokopteru