Žďársko, zdarsko, aktuality, požár, Jimramov
Rainbow page separator

Požár rodinného domu v Jimramově na Žďársku si vyžádal lidský život

Pátek, 22. Únor 2013

hasici-pozar-dum-jimramov-1 hasici-pozar-dum-jimramov-2 hasici-pozar-dum-jimramov-3Žďársko/ Šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů s osmi cisternovými automobilovými stříkačkami zasahovalo v noci u požáru rodinného domu v Jimramově na Žďársku. Nad ránem objevili hasiči v pokoji v patře domu osobu bez známek života.

Hlášení o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v pátek 22. února 2013 v 00:17 hod. K požáru vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Bystřice nad Pernštejnem a Polička (Pardubický kraj) společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Jimramova, Dalečína, Bystrého (Pardubický kraj) a obce Korouhev (Pardubický kraj).

V době příjezdu prvních jednotek byl starší dům kompletně v plamenech. Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Na místě byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Zásah hasičům komplikovala skutečnost, že uvnitř domu měl majitel značné množství hořlavých věcí (staré noviny, letáky, časopisy, oblečení atd.) Před čtvrtou hodinou ráno dostali hasiči plameny pod kontrolu. O hodinu později objevili v jednom z pokojů v patře domu tělo muže bez známek života.

Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 1,5 milionu korun. Po celé dnešní dopoledne na místě intenzivně pracovali naši vyšetřovatelé, kteří zjišťovali příčinu vzniku požáru. Z výsledků dosavadního vyšetřování vyplývá, že s největší pravděpodobností požár způsobil přímotop.

V Kraji Vysočina se jedná o první letošní požár, který si vyžádal lidský život. V loňském roce zemřely při požárech čtyři osoby.

Zdroj: http://www.hzscr.cz