Rainbow page separator

PR: Dokonalý trávník bez práce?

Úterý, 18. Srpen 2015

Robotická sekačna Husqvarna Automower

V roce 1995 byla představena první robotická sekačka na světě, čímž odstartovala zcela novou éru sekání trávníků. Ne náhodou ji uvedla značka Husqvarna – kterou naše společnost P&L, spol. s. r. o. zastupuje a aktivně prodává v regionu Žďár nad Sázavou – co by autorizovaný prodejce a servisní místo. Husqvarna nyní přichází již s třetí generací modelů robotických sekaček. Přizpůsobí se skoro jakékoliv zahradě i typu trávníku a vy se nemusíte o nic starat, stačí pouze vytyčit sekačce prostor, ulehnout do houpací sítě a užívat si perfektní výsledky.

Jak vlastně robotická sekačka funguje?

Baterií poháněná sekačka je tichým a výkonným společníkem, který nebude rušit nikoho dokonce ani v noci. Jediné, co potřebuje, je trávník zbavený kamenů, větví a podobných překážek, o které se mohou otupit břity. První sečení s robotickou sekačkou je třeba provést na nízko posečené trávě. V případě vyššího porostu raději (naposledy) použijte klasickou sekačku. Od této chvíle už si s trávníkem poradí robot.
Automower® se dobíjí pomocí nabíjecí stanice po dobu 45 – 100 minut. Ohraničující smyčkou vytyčíte hranice sečené plochy, sekačka tak bude sama vědět kdy a kde se otočit. Díky několika naváděcím systémům se sama vrátí zpět do nabíjecí stanice. Poté stačí už jen nastavit výšku sečení, pracovní dobu a čtyřmístný PIN kód, který sekačku chrání proti krádeži.

Nová generace pro ještě lepší výsledky

Robotická sekačna Husqvarna AutomowerOproti původním modelům Husqvarna Automower® jsou nové robotické sekačky ještě chytřejší. Přizpůsobí se efektivněji i složitému tvaru zahrady, rychlosti růstu trávníku či úzkým průjezdům. Model 330X má dokonce zabudovaný GPS systém, jež optimalizuje práci sekačky na zahradě. Robotické sekačky Husqvarna Automower® zvládnou posekat každý typ trávníku s vysokou spolehlivostí a minimální obsluhou. Pomocí elektrického nastavení výšky sekání u sekaček s označením 320 a 330X se navíc sekání lehce přizpůsobí každému ročnímu období. Díky funkci „Časovač dle počasí“ sekačka rozpozná intenzitu růstu trávy, a přizpůsobí tak svoji aktivitu. Poznávacím znamením sekaček Husqvarna Automower® je rovněž jedinečný nepravidelný pohyb, kdy stroj seká trávník z různých úhlů. Žádná plocha tak není vynechána a výsledkem je krásný trávník kobercovitého vzhledu. Nové robotické sekačky přichází s lithium-iontovou akumulátorovou technologií, s dvojnásobnou životností akumulátoru a vyšším výkonem i za vysokých teplot. Mohou se také pochlubit lepším uživatelským rozhraním díky většímu displeji a vynikajícímu rozlišení. Pro větší plochy, na kterých může sekačka pracovat ve velkých vzdálenostech, bylo na nabíjecí stanici přidáno ruční tlačítko „Park“: jedno zmáčknutí a Automower® se okamžitě přesměruje a vrátí se na základnu. Sekačky Husqvarna disponují ještě jednou příjemnou vlastností – tichým chodem. Všechny modely dosahují hladiny hluku max. 64dB. Bezpečnost strojů je dalším velmi sledovaným parametrem – výkyvné břity robotických sekaček Husqvarna jsou velmi lehké a otáčejí se uvnitř ochranného krytu. Zastaví se okamžitě, když se stroj zvedne nebo převrátí, čímž je zaručena maximální ochrana všech obyvatel zahrady.

Robotická sekačka Husqvarna AutomowerHusqvarna Automower® 308

Tato kompaktní, stylová a plně automatická sekačka je určena pro sečení menších a složitějších travnatých ploch do 800 m². Díky odlehčené konstrukci se dá robotická sekačka snadno zvednout a přenést, například mezi přední a zadní zahradou u domu. Jako každý člen rodiny sekaček Automower® se i tato sekačka sama vrací do nabíjecí stanice, když potřebuje dobít baterii. Sekačka má srozumitelný, podsvícený displej a klávesnici pro osobní nastavení a funkci časovače. Je vybavena alarmem proti odcizení a zámkem osobního PIN kódu. Dodává se v barevném provedení polární bílá jako příslušenství.

Husqvarna Automower® 320

Tato novinka je vhodná pro travnaté plochy o rozloze do 2200 m². Sečení a nabíjení je prováděno automaticky. Jakmile sekačka potřebuje dobít baterie, vrátí se sama do nabíjecí stanice, k čemuž využívá několika naváděcích systémů. Nabije se a pokračuje dále v sečení. Pomocí klávesnice na displeji lze sekačku naprogramovat tak, aby odvedla prvotřídní práci i na travnatých plochách, které mají komplikovaný tvar nebo sklon i 45 %. Vylepšený design, mechanická robustnost, elektrické nastavení výšky sečení, časovač dle počasí a automatické přizpůsobení průjezdu úzkými částmi zahrady, dělají z tohoto modelu perfektního pomocníka. Jako volitelný výběr je k dispozici i v bílé barvě.

Husqvarna Automower® 330X

Tato sekačka je vhodná pro travnaté plochy s rozlohou do 3200 m². Kromě vlastností jako u modelu 320 je Automower® 330X navíc vybaven zabudovanou GPS navigací. Ta jí umožňuje naprosto efektivní pohyb po zahradě. Tlačítko “Park” na nabíjecí stanici, je zde pro případ, kdy chcete přivolat sekačku zpět na základnu, ať je v dohledu či nikoliv. Tento model je k dispozici i v bílé barvě.

Dokonalý trávník bez práce?

Nic není dokonalé, ale Váš trávník může být. Robotická sekačka Husqvarna Automower® zajistí perfektně posekaný trávník. Najde si cestu k nabíjecí stanici a vyhne se překážkám: keřům, stromům, květinovým záhonům. Zdolá i svahy a nevadí mu déšť ani tma.

Chcete vyzkoušet, jak seká Husqvarna Automower?
Kontaktujte nás na telefonním čísle 724 812 165 nebo nás osobně navštivte v autorizované prodejně Husqvarna – P&L spol. s r.o., Brněnská 33, Žďár nad Sázavou. Naší předností je nejen široká nabídka výrobků Husqvarna pro dům, les, zahradu, ale především kvalitní a spolehlivé služby jako je odborné poradenství či záruční a pozáruční servis.

Tým P&L