Rainbow page separator

PR: JAKÉ SLUŽBY V OBLASTI FINANCÍ REALIT JSOU AKTUÁLNĚ NEJVÍCE POPTÁVÁNY

Pondělí, 24. ledna 2022

V posledních letech zažíváme turbulentní změny. Dotýkají se našeho zdraví, naší práce, našich dosavadních jistot a také naší společné nebo privátní ekonomiky. S tím také souvisí změny v poptávce finančních a realitních služeb.

Co dělá inflace s úsporami?
Představte si, že si celý život šetříte na to, abyste si mohli splnit své sny, např. chcete jednou bydlet ve svém nebo připravit dětem něco do startu života. Nebo si chcete přilepšit k důchodu, což ostatně dlouhodobě doporučují i odborníci. Otázkou je, jak dlouho bude ještě současný důchodový systém udržitelný? A najednou se objeví hrozba inflace, která stále stoupá a nikdo Vám nedokáže predikovat její návrat do běžných hladin. Všechno nezadržitelně začíná zdražovat a Vaše úspory rychle ztrácí hodnotu.

Jak řešit konkrétní případy?
Toto jsou konkrétní příklady, kdy je možné dopady zmírnit nebo dokonce obrátit ve prospěch investora. V nabídce je mnoho nástrojů přes peněžní trh, nemovitostní fondy, dluhopisy i akciový trh. Je možné využít i nabídky stále žádanějších tematických fondů, které investují do společností různých vybraných oblastí – jako třeba digitální technologie a převratné inovace, zdravotnictví, obnovitelné zdroje nebo těžba vzácných surovin, výroba potravin nebo fenomén stárnutí populace. Vždy je ale třeba vybírat v souladu s bezpečností investice a brát v úvahu délku investičního horizontu. Je tedy na místě obezřetnost a zejména doporučení využít konzultací, které nabízí certifikovaní investiční
odborníci.

Nebo splácíte hypotéku a najednou zjistíte, že se Vám vlivem inflace výrazně zvedly splátky. Málokdo totiž ví, že je možné sazby zarezervovat dopředu (a to až 3 roky) a vyhnout se tak ještě vyšším úrokům.

Jaký je vývoj v realitách?
Také se nás lidé dotazují, jak to vypadá v oblasti realit, kdy je vhodné kupovat nebo prodávat. Asi Vám nikdo nedá přesný vývoj následujícího období. Jisté je, že již delší dobu nemovitosti strmě rostou a je po nich stále velká poptávka. Na druhé straně se už nyní začínají prudce zhoršovat podmínky pro hypoteční úvěry a bude stále méně zájemců, kteří na ně budou moci dosáhnout. Rozhodně se dá říci, že se bude z tohoto důvodu pravděpodobně prodlužovat prodej a tím také tlak na cenu.

A co přivýdělek?
Další zvýšený zájem, který v poslední době zaznamenáváme je, že se nás klienti ptají na možnosti a podmínky spolupráce nebo přivýdělku. Je to zřejmě z toho důvodu, že naše spolupráce je vždy postavena na seriózním a korektním základu. Navíc si uvědomují, že naše služby jsou potřebné i v době, kdy ostatní oblasti zažívají útlum. A v neposlední řadě hledají efektivní možnosti, jak překlenout ekonomicky náročné období.


Hana Michalová působí jako finanční a realitní specialista společnosti Broker Consulting, a.s. Dlouhodobě pracuje s lidmi a svoje zkušenosti ze mzdové problematiky, které získala jako personální manažerka v jedné unikátní české společnosti, která se zabývá specializovanou výrobou pro zdravotnictví, propojila s odbornými znalostmi z financí a realit. Jako své poslání pomáhá lidem tvořit a ochraňovat majetek.

Více informací na: www.hanamichalova.cz