Nové Město na Moravě, aktuality, výstava vůně medu
Rainbow page separator

Práci včelařů přiblíží 14. ročník prodejní včelařské výstavy

Středa, 13. Listopad 2013

Nové Město na Moravě /Práci včelařů z celého Novoměstska i zajímavosti ze života včel přiblíží již 14. ročník včelařské výstavy, nesoucí název „Vůně medu.“ Tu zahájí v prostorách Horáckého muzea v pátek 15. listopadu v 15 hodin Základní organizace Českého svazu včelařů Nové Město na Moravě.

Každoroční výstava představí včelaře z celého Novoměstska, zhodnotí výsledky jejich práce, včelí produkty i jejich využití v přírodní léčbě. Expozice poskytne důležité informace, fotografie a exponáty. Hlavní atrakcí bude pohled na živé včely v proskleném úlu nebo včely pod mikroskopem. Včelařští odborníci budou připraveni zodpovědět dotazy, přednést přednášku pro školní i předškolní mládež. V prodeji bude spousta různých druhů medu, medoviny, medového piva, perníčků, kosmetiky, léčiv, literatury, potřeb pro včelaře a všeho co se týká včel a medu. „Letošní novinkou bude prezentace Kroužku mladých včelařů Bobrová. Připraveny budou i zábavné úkoly a soutěže pro mateřinku a první stupeň ZŠ z projektu Bez medu to nejde,“ láká návštěvníky na výstavu Jiří Zavřel, předseda ZO ČSV Nové Město na Moravě.

Nenechte si ujít 14. ročník včelařské výstavy, který trvá pouhý týden. Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční v pátek 15. listopadu v 15 hodin a potrvá až do soboty 23. listopadu. Otevřeno bude ve všední dny od 8 do 17 hodin, o víkendu pak od 9 do 17 hodin. Výstavu podporuje Kraj Vysočina.
Petra Tomášková, HM