Rainbow page separator

Pracovníci Kolpingova díla jezdí do práce na bicyklech

Středa, 4. Květen 2016

Žďár nad Sázavou / Do práce na kole se rozhodli v květnu jezdit pracovníci Kolpingova díla ČR. Podpořili tím výzvu žďárské radnice a celorepublikovou aktivitu spolku Auto*mat. V letošním šestém ročníku akce je novinkou možnost zapojit se i tehdy, když člověk využívá k přepravě do zaměstnání chůzi, běh, koloběžku či jiný šetrný způsob dopravy.
„Každý z pětičlenného týmu Kolpingova díla měl trochu jiný důvod zapojit se do této aktivity. V každém případě se však všichni svým přihlášením připojili do oficiálních i interních soutěžních kategorií. Oficiálně se závodí v pravidelnosti a výkonnosti. Neoficiální kategorie jsme zvolili spíše nevýkonnostně. Proběhne tak soutěž o největšího bahňáka, kde mají jistě výhodu přespolní. Těšíme se na příspěvky do kategorie o nejzajímavější zážitek. A volba o nejsympatičtější závodnici a závodníka bude určitě také velmi napínavá,“ uvedl koordinátor soutěže v Kolpingově díle ČR Josef Soukal.
Akce začala 1. května a potrvá celý měsíc. Každý den se do webového rozhraní vkládá ujetá trasa zúčastněných a je možné používat i aplikaci pro pohyb ve městě. „Věříme, že zapojení organizace bude nejen drobným ekologickým příspěvkem, ale i větší motivací k pohybu pracovníků,“ dodal Soukal.
Ačkoliv je již květen a akce běží, lidé, kteří chtějí jezdit do práce na kole, se stále ještě mohou hlásit. Registrace byla prodloužena až do 8. května. Přihlásit se může jednotlivec, případně dvou až pětičlenný tým. Za startovné je k dispozici tričko s obrázkem, pro účastníky jsou navíc ve Žďáře a jeho okolí připraveny zajímavé akce a slevy. Podrobné informace přináší web www.dopracenakole.cz.